Licensed to Blue Ridge Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 1/12/2020 08:29 PM
                  Kaye and JJ Smith Invitational - 1/12/2020                   
                                Wilkins Center                                 
                                    Results                                    
 
Women 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Valle, Emily                 Bridgewater               8.26q  2 
  2 Oguamena, Kendra             Eastern Menn              8.28q  3 
  3 Mann, Spencer                Roanoke                   8.31q  3 
  4 Bakare, Tahira               Eastern Menn              8.37q  3 
  5 Jones, Murfee                Washington a              8.37q  1 
  6 Raby, Ashlynne               Stevenson                 8.43q  4 
  7 Omou, Victoire               Oneonta                   8.49q  3 
  8 Hinson, Ryley                Stevenson                 8.52q  1 
  9 Alexander, Saja              Roanoke                   8.53   1 
 10 Oliver, Cassidy              Bridgewater               8.57   1 
 11 Gheen, Savannah              Roanoke                   8.58   4 
 12 Cavagnaro, Danielle          Oneonta                   8.61   4 
 13 Polvere, Andrea              Oneonta                   8.63   4 
 14 Kindsvater, Samantha         Washington a              8.66   2 
 15 Mosley, Quiana               Roanoke                   8.67   2 
 16 Rocha, Jensen                Washington a              8.79   2 
 17 Childress, Kiana             Eastern Menn              8.90   2 
 18 Murdock, Hannah              Oneonta                   8.95   3 
 19 Frierson, Susan              Bridgewater               8.99   3 
 20 Powell, London               Stevenson                 9.08   2 
 21 Graves, Mariah               Shenandoah                9.10   4 
 22 Ware, Lacie                  Shenandoah                9.15   1 
 23 Sharpe, VaShawn              Bridgewater               9.36   2 
 24 Brown, Ky'Asia               Hollins                   9.53   1 
 25 Hegwood, Abigail             Hollins                  10.49   1 
 
Women 60 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Bakare, Tahira               Eastern Menn              8.12  
  2 Oguamena, Kendra             Eastern Menn              8.23  
  3 Valle, Emily                 Bridgewater               8.24  
  4 Mann, Spencer                Roanoke                   8.33  
  5 Raby, Ashlynne               Stevenson                 8.33  
  6 Jones, Murfee                Washington a              8.38  
  7 Hinson, Ryley                Stevenson                 8.43  
  8 Omou, Victoire               Oneonta                   8.43  
 
Women 200 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Doherty, Nikki               Washington a             26.90   1 
  2 Hooker, Kacee                Bridgewater              27.75   1 
  3 Sydnor, Jaleah               Stevenson                27.99   5 
  4 Spanfeller, Jamie            Washington a             28.08   4 
  5 Lopez, Ivana                 Oneonta                  28.24   1 
  6 Ball, Emily                  Roanoke                  28.31   3 
  7 Hinson, Ryley                Stevenson                28.37   3 
  8 Valle, Emily                 Bridgewater              28.39   1 
  9 Blake, Savannah              Bridgewater              28.45   2 
 10 Mann, Spencer                Roanoke                  28.49   7 
 11 Raby, Ashlynne               Stevenson                28.57   2 
 12 Omou, Victoire               Oneonta                  28.70   4 
 13 Davis, Jordan                Bridgewater              29.10   5 
 14 Holmes, Morgan               Mary Baldwin             29.49   4 
 15 Hurst, Anna                  Washington a             29.49   5 
 16 Zepeda, Eva                  Oneonta                  29.72   7 
 17 Rocha, Jensen                Washington a             29.92   3 
 18 Childress, Kiana             Eastern Menn             30.14   5 
 19 Cavagnaro, Danielle          Oneonta                  30.25   4 
 20 Yates, Reagan                Shenandoah               30.55   6 
 21 Kaminski, Samantha           Oneonta                  31.06   6 
 22 Ware, Lacie                  Shenandoah               31.06   6 
 23 Williams, Ariana             Shenandoah               31.13   2 
 24 Brown, Ky'Asia               Hollins                  31.99   6 
 25 Orser, Ashley                Washington a             32.21   6 
 26 Scott, Savannah              Hollins                  32.28   7 
 27 Mink, Amanda                 Hollins                  35.44   7 
 28 Hegwood, Abigail             Hollins                  37.75   7 
 
Women 400 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Ryan, Eliza                  Roanoke                1:04.38   3 
  2 Panek, Rachel                Stevenson              1:04.82   1 
  3 Koepfinger, Hannah           Roanoke                1:05.05   1 
  4 Holmes, Morgan               Mary Baldwin           1:05.92   1 
  5 Sydnor, Jaleah               Stevenson              1:06.41   2 
  6 Yates, Reagan                Shenandoah             1:06.81   2 
  7 Alliano, Josephine           Oneonta                1:07.10   4 
  8 Henson, Lauren               Roanoke                1:07.86   4 
  9 Rankin, Meredyth             Bridgewater            1:07.95   3 
 10 Teagle, Sarah                Washington a           1:08.17   2 
 11 Murdock, Hannah              Oneonta                1:09.22   4 
 12 Wuenschel, Morgan            Shenandoah             1:10.78   3 
 13 Orser, Ashley                Washington a           1:10.93   4 
 14 Barker, Vivian               Washington a           1:13.13   2 
 15 Riddle, Cecelia              Hollins                1:19.62   3 
 16 Mink, Amanda                 Hollins                1:21.39   3 
 
Women 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ariel, Calista               Bridgewater            2:26.50  
  2 Hollen, Sarah                Washington a           2:34.77  
  3 Musgrove, Quinland           Mary Baldwin           2:43.93  
  4 Barthol, Allison             Roanoke                2:48.79  
  5 Al Naseri, Maryam            Stevenson              2:49.55  
  6 Macias, Jennifer             Shenandoah             2:52.01  
  7 Smith, Anastasia             Shenandoah             2:54.37  
  8 Shifflett, Kacie             Hollins                2:56.66  
  9 Williams, Jenna              Roanoke                2:58.27  
 10 Parker, Brianna              Mary Baldwin           3:07.43  
 
Women 1 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ariel, Calista               Bridgewater            5:16.83  
  2 Jackson, English             Bridgewater            5:21.17  
  3 Miller, Emily                Shenandoah             5:29.09  
  4 Albright, Olivia             Washington a           5:39.34  
  5 Anderson, Whitney            Shenandoah             5:47.22  
  6 Hoaglund, Maddie             Washington a           5:50.10  
  7 Jones, Courtney              Washington a           5:50.94  
  8 Bradach, Ellie               Washington a           5:56.02  
  9 Al Naseri, Maryam            Stevenson              6:02.43  
 10 Shelly, Allison              Eastern Menn           6:11.13  
 11 Karstetter, Kaily            Shenandoah             6:18.21  
 12 Hale, Hannah                 Shenandoah             6:22.19  
 13 Shifflett, Kacie             Hollins                6:22.24  
 14 Hill, Alissa                 Bridgewater            6:25.68  
 15 Hochstetler, Emma            Eastern Menn           6:55.52  
 16 Corbin, Haley                Eastern Menn           6:59.98  
 -- Gresens, Sarah               Hollins                    DNF  
 
Women 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Doran, Rebecca               Shenandoah            10:51.79  
  2 Jackson, English             Bridgewater           10:56.93  
  3 Bonadies, Olivia             Oneonta               11:34.14  
  4 Brown, Jav                   Washington a          11:34.46  
  5 Gorman, Mary                 Stevenson             11:39.16  
  6 Larkin, Katie                Washington a          11:41.91  
  7 Arbour, Peyton               Stevenson             11:55.67  
  8 Dieterle, Hannah             Washington a          12:00.31  
  9 Atkinson, Erin               Shenandoah            12:02.45  
 10 Johnson, Holly               Oneonta               12:05.50  
 11 Chambers, Samantha           Shenandoah            12:13.05  
 12 Hatch, Bri                   Washington a          12:13.64  
 
Women 60 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Iasparo, Amanda              Oneonta                   9.53q  1 
  2 Eby, Ashlyn                  Eastern Menn              9.86q  2 
  3 Lopez, Ivana                 Oneonta                   9.87q  1 
  3 Doherty, Nikki               Washington a              9.87q  2 
  5 Snodgrass, Hannah            Roanoke                  10.21q  2 
  6 Mack, Kiana                  Stevenson                10.47q  1 
  7 Fitzpatrick, Erin            Bridgewater              10.50q  1 
  8 Davis, Jordan                Bridgewater              10.65q  2 
  9 Hurst, Anna                  Washington a             10.95   1 
 10 Alliano, Josephine           Oneonta                  11.09   2 
 11 Kaminski, Samantha           Oneonta                  11.19   2 
 12 Hooker, Kacee                Bridgewater              11.41   2 
 13 Sharpe, VaShawn              Bridgewater              12.42   1 
 14 Mack, Delia                  Shenandoah               12.69   1 
 15 Mallette, Brittany           Roanoke                  13.92   2 
 
Women 60 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Iasparo, Amanda              Oneonta                   9.42  
  2 Doherty, Nikki               Washington a              9.54  
  3 Lopez, Ivana                 Oneonta                   9.73  
  4 Fitzpatrick, Erin            Bridgewater               9.91  
  5 Snodgrass, Hannah            Roanoke                  10.02  
  6 Eby, Ashlyn                  Eastern Menn             10.21  
  7 Mack, Kiana                  Stevenson                10.35  
  8 Davis, Jordan                Bridgewater              11.50  
 
Women 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Washington and Lee  'A'                             4:20.78  
     1) Rocha, Jensen                   2) Jones, Murfee                  
     3) Spanfeller, Jamie               4) Teagle, Sarah                  
  2 Oneonta  'A'                                        4:22.64  
     1) Iasparo, Amanda                 2) Polvere, Andrea                
     3) Lopez, Ivana                    4) Zepeda, Eva                    
  3 Roanoke  'A'                                        4:26.71  
     1) Alexander, Saja                 2) Gheen, Savannah                
     3) Ball, Emily                     4) Kinney, Clare                  
  4 Bridgewater (Va.)  'A'                              4:29.78  
     1) Oliver, Cassidy                 2) Rankin, Meredyth               
     3) Blake, Savannah                 4) Davis, Jordan                  
  5 Stevenson  'A'                                      4:30.12  
     1) Raby, Ashlynne                  2) Sydnor, Jaleah                 
     3) Mack, Kiana                     4) Hinson, Ryley                  
  6 Shenandoah  'A'                                     4:30.24  
     1) Miller, Emily                   2) Williams, Ariana               
     3) Mack, Delia                     4) Anderson, Whitney              
  7 Eastern Mennonite  'B'                              5:02.32  
     1) Jones, Jordan                   2) Shelton, Jasmine               
     3) Lawhorne, Aaliyah               4) Boyer, Cindi                   
 
Women 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Washington and Lee  'A'                            10:06.68  
     1) Schiffman, Avery                2) Hollen, Sarah                  
     3) Pace, Didi                      4) Todd, Carolyn                  
  2 Washington and Lee  'B'                            10:08.55  
     1) Cunningham, Anne                2) Bearup, Katie                  
     3) Nelson, Anna                    4) Smith, Claire                  
  3 Shenandoah  'A'                                    10:33.56  
     1) Williams, Ariana                2) Doran, Rebecca                 
     3) Atkinson, Erin                  4) Anderson, Whitney              
  4 Shenandoah  'B'                                    11:19.20  
     1) Chambers, Samantha              2) Macias, Jennifer               
     3) Hale, Hannah                    4) Smith, Anastasia               
 
Women High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Clements, Felicia            Bridgewater              1.67m  
  2 Iasparo, Amanda              Oneonta                  1.50m  
  2 Castellana, Alexa            Washington a             1.50m  
  4 Fitzpatrick, Erin            Bridgewater             J1.50m  
  5 Mack, Delia                  Shenandoah               1.45m  
  6 Leonard, Sarah               Washington a            J1.45m  
  7 Hertzberg, Elizabeth         Washington a            J1.45m  
  8 Mitchell, Jordan             Stevenson                1.40m  
  9 Eby, Ashlyn                  Eastern Menn            J1.40m  
  9 Jones, Jordan                Eastern Menn            J1.40m  
 -- Boyer, Cindi                 Eastern Menn                NH  
 -- Murdock, Hannah              Oneonta                     NH  
 -- Garriot, Kelli               Stevenson                   NH  
 -- Alliano, Josephine           Oneonta                     NH  
 -- Panek, Rachel                Stevenson                   NH  
 
Women Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jones, Murfee                Washington a             3.05m  
  2 Brown, Caroline              Washington a             2.60m  
 -- Akers, Kelly                 Bridgewater                 NH  
 
Women Long Jump
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Musgrove, Quinland           Mary Baldwin             4.88m   2 
  2 Omou, Victoire               Oneonta                  4.70m   2 
  3 Castellana, Alexa            Washington a             4.61m   1 
  4 Osei, Nicole                 Stevenson                4.51m   2 
  5 Koepfinger, Hannah           Roanoke                  4.48m   1 
  6 Hertzberg, Elizabeth         Washington a             4.45m   1 
  7 Powell, London               Stevenson                4.41m   2 
  8 Mitchell, Jordan             Stevenson                4.40m   2 
  9 Panek, Rachel                Stevenson                4.36m   2 
 10 Gheen, Savannah              Roanoke                  4.27m   2 
 11 Ryman, Brooke                Roanoke                  4.25m   2 
 12 Kinney, Clare                Roanoke                  4.09m   1 
 13 Brown, Ky'Asia               Hollins                  3.84m   1 
 14 Scott, Savannah              Hollins                  3.81m   1 
 15 Riddle, Cecelia              Hollins                  3.64m   1 
 16 Mink, Amanda                 Hollins                  3.31m   1 
 
Women Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Powell, London               Stevenson               10.20m  
  2 Blake, Savannah              Bridgewater             10.02m  
  3 Osei, Nicole                 Stevenson               10.01m  
  4 Oliver, Cassidy              Bridgewater              9.94m  
  5 Castellana, Alexa            Washington a             9.79m  
  6 Frierson, Susan              Bridgewater              9.77m  
  7 Leonard, Sarah               Washington a             9.24m  
 -- Brown, Ky'Asia               Hollins                   FOUL  
 
Women Shot Put
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Ani, Danika                  Stevenson               13.58m   2 
  2 Cunningham, Cor'shauna       Eastern Menn            11.14m   2 
  3 Terrell, Cameron             Bridgewater             11.05m   1 
  4 Creed, Darcy                 Washington a            11.02m   2 
  5 Lloyd, Nia                   Bridgewater             10.93m   2 
  6 Yeboah, Kendra               Stevenson               10.76m   2 
  7 Hampton, Samantha            Roanoke                 10.71m   2 
  8 Werner, Danielle             Bridgewater             10.60m   2 
  9 Ryan, Jamie                  Shenandoah              10.02m   2 
 10 Groleau, Christina           Oneonta                  9.34m   1 
 11 Esquibel, McKenna            Hollins                  9.22m   1 
 12 Felston, Kiara               Shenandoah               9.17m   2 
 13 Panek, Rachel                Stevenson                8.89m   2 
 14 Kinney, Clare                Roanoke                  8.86m   1 
 15 Kloster, Olivia              Bridgewater              8.74m   2 
 16 Whorton, Hailey              Eastern Menn             8.65m   1 
 17 Andrawas, Lene               Eastern Menn             8.43m   1 
 18 Riddle, Cecelia              Hollins                  8.30m   1 
 19 Murdock, Hannah              Oneonta                  8.19m   1 
 20 D'Haiti, Victoria            Shenandoah               8.08m   1 
 21 Jackson, Hannah              Oneonta                  7.56m   1 
 
Women Weight Throw
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Ani, Danika                  Stevenson               15.41m   2 
  2 Moseley, Sydne               Bridgewater             13.91m   2 
  3 Jackson, Hannah              Oneonta                 13.36m   2 
  4 Groleau, Christina           Oneonta                 13.15m   2 
  5 Kloster, Olivia              Bridgewater             12.94m   2 
  6 Liang, Eileen                Oneonta                 12.04m   2 
  7 Lloyd, Nia                   Bridgewater             11.77m   1 
  8 Werner, Danielle             Bridgewater             11.26m   2 
  9 Ryan, Jamie                  Shenandoah              11.01m   2 
 10 Culhane, Caitlin             Roanoke                 10.98m   2 
 10 Yeboah, Kendra               Stevenson               10.98m   1 
 12 Creed, Darcy                 Washington a            10.86m   2 
 13 Hampton, Samantha            Roanoke                 10.32m   1 
 14 D'Haiti, Victoria            Shenandoah              10.18m   1 
 15 Esquibel, McKenna            Hollins                  7.80m   1 
 -- Felston, Kiara               Shenandoah                FOUL   1 
 
Men 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Womack, Davonta              Bridgewater               6.94q  2 
  2 Davis, Dereck                Stevenson                 6.99q  1 
  3 Morton, Elijah               Shenandoah                7.00q  3 
  4 Clanton, Kyle                Bridgewater               7.12q  2 
  5 Fiore, Donovan               Washington a              7.14q  2 
  6 Summers, Cameron             Stevenson                 7.15q  3 
  7 Williams, Jeremiah           Stevenson                 7.22q  3 
  8 Onyebadi, Clement            Stevenson                 7.24q  1 
  9 Moore, Miles                 Shenandoah                7.28   1 
 10 Dracon, Doug                 Washington a              7.30   2 
 11 Johnson, Alijah              Eastern Menn              7.33   2 
 12 Morin, Blake                 Roanoke                   7.41   3 
 13 Arndt, Ethan                 Shenandoah                7.42   3 
 14 Dugan, Sam                   Washington a              7.45   1 
 15 Terzian, Peter               Bridgewater               7.50   3 
 16 Howell, Jeremy               Oneonta                   7.67   1 
 17 Huggins, Quinton             Shenandoah                7.74   1 
 18 O'Malley, Austin             Oneonta                   7.77   1 
 19 Peabody, Destiny             Shenandoah                7.79   2 
 20 Houston, Paul                Roanoke                   7.97   3 
 21 Katterhagen, Spencer         Washington a              8.14   1 
 
Men 60 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Davis, Dereck                Stevenson                 6.81  
  2 Womack, Davonta              Bridgewater               6.87  
  3 Morton, Elijah               Shenandoah                6.99  
  4 Clanton, Kyle                Bridgewater               7.02  
  5 Fiore, Donovan               Washington a              7.04  
  6 Summers, Cameron             Stevenson                 7.11  
  7 Onyebadi, Clement            Stevenson                 7.12  
  8 Williams, Jeremiah           Stevenson                 7.21  
 
Men 200 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Johnson, Alijah              Eastern Menn             22.85   1 
  2 Summers, Cameron             Stevenson                23.27   2 
  3 Grasso, Nick                 Oneonta                  23.46   1 
  4 Mayo, James                  Bridgewater              23.58   1 
  5 Sheets, Michael              Bridgewater              23.88   2 
  6 Woodard, Gregory             Mary Baldwin             24.13   1 
  7 Wonderley, Matthew           Bridgewater              24.18   3 
  8 Stauss, Jared                Oneonta                  24.18   4 
  9 Arndt, Ethan                 Shenandoah               24.22   3 
 10 Dugan, Sam                   Washington a             24.33   3 
 11 Harris, Cameron              Roanoke                  24.69   6 
 12 Dearing, Paul                Mary Baldwin             25.00   6 
 13 Williams, Jeremiah           Stevenson                25.17   4 
 14 Schwabauer, Cliff            Roanoke                  25.17   4 
 15 Apagwu, Chris                Stevenson                25.23   5 
 16 Howell, Jeremy               Oneonta                  25.32   5 
 17 Jones, Donnell               Shenandoah               25.61   5 
 18 Huggins, Quinton             Shenandoah               25.64   5 
 19 Jones, Damani                Stevenson                25.82   4 
 20 Terzian, Peter               Bridgewater              25.84   6 
 21 Peabody, Destiny             Shenandoah               26.13   6 
 22 Pierce, Brayton              Roanoke                  26.28   6 
 
Men 400 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Grasso, Nick                 Oneonta                  51.30   1 
  2 Atkins, Chris                Bridgewater              51.38   1 
  3 Santiago-Boatwright, Jas     Bridgewater              51.68   1 
  4 Mayo, James                  Bridgewater              52.40   2 
  5 Caines, Alexander            Washington a             53.52   2 
  6 Jackson III, Wilson          Shenandoah               53.76   2 
  7 Walker, Dexter               Bridgewater              54.02   1 
  8 Woodard, Gregory             Mary Baldwin             54.06   2 
  9 Stauss, Jared                Oneonta                  54.47   3 
 10 Butler, Danner               Washington a             54.65   3 
 11 Klocke, Matthew              Shenandoah               54.69   4 
 12 Harris, Cameron              Roanoke                  55.01   5 
 13 Weaver, Max                  Washington a             55.09   3 
 14 Dalton, Zachary              Roanoke                  55.47   2 
 15 Oliver, Miles                Washington a             55.49   3 
 16 Grauer, Dalton               Washington a             56.64   3 
 17 Schwabauer, Cliff            Roanoke                  56.67   4 
 18 Holliday, Kyle               Shenandoah               56.83   4 
 19 Dearing, Paul                Mary Baldwin             57.64   5 
 20 Gray, Shane                  Eastern Menn             58.06   5 
 21 Nord, Andrew                 Eastern Menn             58.44   5 
 22 Sims, Nicholas               Shenandoah               59.12   4 
 
Men 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Martin, Andre                Bridgewater            2:01.71  
  2 Allinger, Jeremy             Shenandoah             2:01.74  
  3 Miller, Jansen               Eastern Menn           2:03.09  
  4 Painter, Lance               Bridgewater            2:04.59  
  5 Woodruff, Dawson             Eastern Menn           2:05.57  
  6 Womack, Johnathan            Stevenson              2:06.36  
  7 Iseman, Samuel               Stevenson              2:09.90  
  8 Hamilton, Malik              Stevenson              2:09.96  
  9 AndreaS, Isaac               Eastern Menn           2:11.30  
 
Men 1 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Alderfer, Isaac              Eastern Menn           4:33.34  
  2 Leo, Vincent                 Bridgewater            4:40.17  
  3 Ruiz, Isaiah                 Oneonta                4:44.01  
  4 Hulleman, Alexander          Bridgewater            4:44.73  
  5 Iseman, Samuel               Stevenson              4:47.78  
  6 O'Connell, Cameron           Oneonta                4:48.17  
  7 Gibson, Shane                Bridgewater            4:48.49  
  8 Watson, Nick                 Washington a           4:51.34  
  9 Allen, Justice               Eastern Menn           4:51.72  
 10 Todd, Matthew                Washington a           4:52.37  
 11 Sullivan, Kenneth            Bridgewater            4:53.03  
 12 Robinson, Holden             Washington a           4:53.18  
 13 Womack, Johnathan            Stevenson              4:53.34  
 14 McGhie, Elias                Shenandoah             4:59.73  
 15 Maneval, Patrick             Shenandoah             5:07.55  
 16 Abera, Meckias               Eastern Menn           5:08.10  
 17 Green, Canon                 Shenandoah             5:14.69  
 18 Hostetler, Caleb             Eastern Menn           5:16.54  
 19 Panagiotopoulos, Niko        Stevenson              5:33.50  
 
Men 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Martin, Brandon              Oneonta                9:04.81  
  2 Rainbolt, Andrew             Oneonta                9:06.70  
  3 Palmer, Matt                 Oneonta                9:09.81  
  4 Warren, Tim                  Washington a           9:23.09  
  5 Howell, Noah                 Bridgewater            9:25.29  
  6 Allen, Justice               Eastern Menn           9:35.36  
  7 Davis, Reed                  Shenandoah             9:35.72  
  8 Giardina, Jeremy             Oneonta                9:50.38  
  9 Farrell, Eric                Bridgewater            9:54.34  
 10 Todd, Matthew                Washington a           9:54.37  
 11 Broemmel, Andrew             Bridgewater           10:01.69  
 12 Abera, Meckias               Eastern Menn          10:02.41  
 13 Moehringer, Brendan          Washington a          10:03.39  
 14 Farnsworth, Taylor           Stevenson             10:03.94  
 15 Kaufman, Clay                Eastern Menn          10:08.41  
 16 King, Christopher            Shenandoah            10:08.55  
 17 Yoder, Nathan                Eastern Menn          10:12.17  
 18 Coffelt, Ryan                Shenandoah            11:24.46  
 -- Watson, Nick                 Washington a               DNF  
 
Men 60 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Rosenthal, Chase             Bridgewater               8.25q  1 
  2 Michalowski, Nick            Oneonta                   8.49q  2 
  3 Jones, Damani                Stevenson                 8.66q  1 
  4 Doerwaldt, Max               Mary Baldwin              8.91q  2 
  5 Watters, Seamus              Washington a              8.98q  2 
  6 Klocke, Matthew              Shenandoah                9.11q  2 
  7 Bohon, Hunter                Roanoke                   9.49q  1 
  8 Cornett, Grayson             Roanoke                   9.52q  2 
  9 Enstrom, Miles               Roanoke                   9.59   2 
 10 Holliday, Kyle               Shenandoah                9.84   1 
 11 Wonderley, Matthew           Bridgewater              10.37   1 
 
Men 60 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Rosenthal, Chase             Bridgewater               8.29  
  2 Jones, Damani                Stevenson                 8.45  
  3 Michalowski, Nick            Oneonta                   8.46  
  4 Doerwaldt, Max               Mary Baldwin              8.76  
  5 Watters, Seamus              Washington a              8.93  
  6 Bohon, Hunter                Roanoke                   9.37  
  7 Cornett, Grayson             Roanoke                   9.38  
 
Men 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Bridgewater (Va.)  'A'                              3:26.88   1 
     1) Atkins, Chris                   2) Cannon, Diante                 
     3) Sheets, Michael                 4) Avalos, Kaegan                 
  2 Shenandoah  'A'                                     3:34.45   1 
     1) Moore, Miles                    2) White, Jason                   
     3) Bond, Shane                     4) Jackson III, Wilson            
  3 Bridgewater (Va.)  'B'                              3:34.78   1 
     1) Wonderley, Matthew              2) Painter, Lance                 
     3) Walker, Dexter                  4) Martin, Andre                  
  4 Washington and Lee  'B'                             3:37.63   1 
     1) Daniels, William                2) Dracon, Doug                   
     3) Oliver, Miles                   4) Weaver, Max                    
  5 Washington and Lee  'A'                             3:42.33   1 
     1) Katterhagen, Spencer            2) Fiore, Donovan                 
     3) Dixon, James                    4) Watters, Seamus                
  6 Eastern Mennonite  'A'                              3:42.95   2 
     1) Johnson, Alijah                 2) Miller, Jansen                 
     3) Woodruff, Dawson                4) Alderfer, Isaac                
  7 Roanoke  'A'                                        3:47.55   1 
     1) Bohon, Hunter                   2) Enstrom, Miles                 
     3) Houston, Paul                   4) Morin, Blake                   
  8 Shenandoah  'B'                                     3:50.54   2 
     1) Allinger, Jeremy                2) Albert, Kyle                   
     3) Maneval, Patrick                4) McGhie, Elias                  
  9 Eastern Mennonite  'B'                              4:00.26   2 
     1) Gray, Shane                     2) Nord, Andrew                   
     3) AndreaS, Isaac                  4) Abera, Meckias                 
 
Men 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Washington and Lee  'A'                             8:17.20  
     1) Daniels, William                2) Butler, Danner                 
     3) Dixon, James                    4) Caines, Alexander              
  2 Eastern Mennonite  'A'                              8:20.23  
     1) Alderfer, Isaac                 2) Woodruff, Dawson               
     3) Allen, Justice                  4) Miller, Jansen                 
  3 Shenandoah  'A'                                     8:33.95  
     1) Allinger, Jeremy                2) McGhie, Elias                  
     3) Maneval, Patrick                4) King, Christopher              
  4 Eastern Mennonite  'B'                              9:15.39  
     1) Gray, Shane                     2) Nord, Andrew                   
     3) AndreaS, Isaac                  4) Yoder, Conrad                  
  5 Roanoke  'A'                                        9:26.01  
     1) Crump, Athey                    2) Jordan, Turner                 
     3) Carlson, Alec                   4) Dalton, Zachary                
 
Men High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Davis, Rashon                Bridgewater              1.95m  
  2 Onyebadi, Clement            Stevenson                1.90m  
  3 Bond, Shane                  Shenandoah               1.85m  
  4 Gieseler, John               Bridgewater              1.80m  
  5 Avalos, Kaegan               Bridgewater             J1.80m  
  5 Kuntz, Dan                   Washington a            J1.80m  
  7 Bohon, Hunter                Roanoke                  1.75m  
  8 Williams, Jeremiah           Stevenson                1.70m  
  9 Enstrom, Miles               Roanoke                  1.60m  
 
Men Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Sims, Shep                   Washington a             4.35m  
  2 Turner, Corbin               Roanoke                  3.90m  
  3 Karaman, Thaddeus            Oneonta                  3.75m  
  3 Simpson, Griffin             Bridgewater              3.75m  
  5 Kopec, Dillon                Roanoke                 J3.75m  
 -- O'Malley, Austin             Oneonta                     NH  
 
Men Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Womack, Davonta              Bridgewater              7.14m  
  2 Rosenthal, Chase             Bridgewater              6.44m  
  3 Onyebadi, Clement            Stevenson                5.96m  
  4 Bohon, Hunter                Roanoke                  5.82m  
  5 Stauss, Jared                Oneonta                  5.78m  
  6 Barefoot, Brady              Bridgewater              5.76m  
  7 McNeil, Zach                 Roanoke                  5.36m  
  8 Jones, Donnell               Shenandoah               4.76m  
  9 Apagwu, Chris                Stevenson                4.37m  
 
Men Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 White, Jason                 Shenandoah              13.48m  
  2 Clanton, Kyle                Bridgewater             12.87m  
  3 Kuntz, Dan                   Washington a            12.73m  
  4 Davis, Rashon                Bridgewater             12.45m  
 
Men Shot Put
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Roberts, Jay                 Washington a            13.43m   2 
  2 Arcuri, Griffin              Oneonta                 13.30m   2 
  3 Bland, Kaleb                 Roanoke                 13.25m   2 
  4 Lotts, Michael               Bridgewater             12.99m   2 
  5 Kindig, John                 Shenandoah              12.89m   2 
  6 Odom, Justin                 Eastern Menn            12.70m   1 
  7 Schannauer, Wyatt            Shenandoah              12.66m   2 
  8 Knave, James                 Shenandoah              12.00m   2 
  9 Cervantes, Norberto          Oneonta                 11.85m   1 
 10 Hall, Wyatt                  Bridgewater             11.15m   2 
 11 Miller, Dustin               Stevenson               11.06m   1 
 12 McNamee, Thomas              Oneonta                 10.88m   2 
 13 McNutt, Jake                 Bridgewater             10.86m   1 
 14 Smulsky, Tom                 Washington a            10.81m   1 
 15 Alsaadoon, Abdullah          Eastern Menn            10.61m   1 
 16 Smith, Matthew               Shenandoah               9.70m   1 
 17 Young, Jacob                 Shenandoah               9.62m   1 
 18 Hassard, Gunnar              Oneonta                  8.34m   1 
 
Men Weight Throw
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Lotts, Michael               Bridgewater             17.48m   1 
  2 Cervantes, Norberto          Oneonta                 17.16m   2 
  3 Kindig, John                 Shenandoah              15.34m   2 
  4 McNamee, Thomas              Oneonta                 14.67m   2 
  5 Arcuri, Griffin              Oneonta                 14.23m   2 
  6 Schannauer, Wyatt            Shenandoah              13.90m   2 
  7 Roberts, Jay                 Washington a            13.81m   2 
  8 Bland, Kaleb                 Roanoke                 13.15m   2 
  9 Miller, Dustin               Stevenson               13.03m   1 
 10 Hall, Wyatt                  Bridgewater             11.59m   2 
 11 Knave, James                 Shenandoah              11.51m   2 
 12 McNutt, Jake                 Bridgewater             11.21m   1 
 13 Smith, Matthew               Shenandoah              10.39m   1 
 14 Patterson, Reginald          Bridgewater             10.05m   1 
 15 Young, Jacob                 Shenandoah               9.84m   1 
 16 Hassard, Gunnar              Oneonta                  9.56m   1 
 17 Smulsky, Tom                 Washington a             8.24m   1 
 
                    Women - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
    1) Washington and Lee         132        2) Bridgewater (Va.)         119   
    3) Stevenson                   90        4) Oneonta                    66   
    5) Shenandoah                  46        5) Roanoke                    46   
    7) Eastern Mennonite           31        8) Mary Baldwin University    21   
    9) Hollins                      1                                           
 
                    Men - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
    1) Bridgewater (Va.)          178        2) Oneonta                    91.50
    3) Washington and Lee          68.50     4) Shenandoah                 67   
    5) Stevenson                   57        6) Eastern Mennonite          52   
    7) Roanoke                     39        8) Mary Baldwin University     9