Composite Schedule

February 2018
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
28
29
30
31
at Messiah
Final
L, 80-67

at Messiah
Final
L, 64-57
1
2
Lebanon Valley
Final
W, 10-1
3
at Susquehanna University Challenge
NTS

at Susquehanna University Challenge

at Widener
Final - 2OT
L, 77-73

Wilkes
Final
W, 3-0

at Widener
Final
L, 85-65

at Lebanon Valley
Final
W, 6-0

at Elmira
Final - OT
T, 2-2
4
5
6
7
Hood
Final
W, 61-56

Hood
Final
L, 76-56
8
at Misericordia
Final
W, 3-1
9
at NYU Invitational
3rd/27, 51 points

at NYU Invitational
14th/26, 19 points

Neumann
Final
W, 7-3

at Springfield
Final
L, 3-0

Utica
Final
L, 6-4
10
Lycoming
Final
W, 77-66

Lycoming
Final
W, 71-68

at Neumann
Final
W, 3-1

Nazareth
Final - OT
W, 3-2

vs Harvard
@ Springfield College
Final
W, 3-1
11
12
13
at Alvernia
Final
W, 52-40

at Alvernia
Final
L, 68-64
14
Alvernia
Final
W, 3-0
15
vs MAC Championship
6th/12, 56 points

vs MAC Championship
16
vs MAC Championship
4th/12, 129 points

vs MAC Championship
NTS

at Manhattanville
Final - OT
T, 0-0

at Neumann
Final
W, 5-2
17
vs MAC Championship
6th/12, 223 points

vs MAC Championship
12th/12, 7 points

at Salisbury
Final
L, 8-1

vs Penn State Abington
@ Fayetteville, N.C.
Final
W, 3-1

Widener
Final
W, 3-0

Salisbury
Final - OT
L, 11-10

vs Widener
@ Stevenson
Final
W, 3-0

vs Frostburg State
@ Fayetteville, N.C.
Final
W, 21-8

at Manhattanville
Final
W, 3-1

Hunter
Final
W, 3-0
18
vs MAC Championship
6th/12, 312 points

vs MAC Championship
12th/12, 21 points

vs Juniata
@ Salisbury
Final
L, 7-2

vs Frostburg State
@ Fayetteville, N.C.
Final
L, 7-5
19
Lebanon Valley
Final
W, 80-60
20
21
McDaniel
5:00 PM

at Messiah
7:00 PM
22
at Messiah
7:00 PM
23
at MAC Indoor Championship

at MAC Indoor Championship

vs Moravian
@ Hampden Sydney, Va.
11:00 AM

at Hampden-Sydney
3:00 PM
24
at MAC Indoor Championship

at MAC Indoor Championship

at MAC Commonwealth Championship
TBA

vs Ramapo
@ Eastern Mennonite
1:00 PM

at Gettysburg
1:00 PM

Manhattanville
3:00 PM

at Eastern Mennonite
3:00 PM

vs Wesley
@ Hampden-Sydney, Va.
3:00 PM

TBA
7:00 PM
25
Denison
1:00 PM
26
27
28
Immaculata
2:30 PM
1
2
at ECAC Division III Indoor Championship

at ECAC Division III Indoor Championship

vs Principia
@ Kingsville, Texas
1:00 PM

Frostburg State
2:30 PM

at Texas A&M Kingsville
7:00 PM
3
at ECAC Division III Indoor Championship

at ECAC Division III Indoor Championship

at UCHC Semifinals
TBA

at UCHC Championship
TBA

vs Missouri Baptist
@ Kingsville, Texas
12:00 PM

at Wesley
12:00 PM

at Salisbury
12:00 PM

at Arcadia
1:00 PM

Randolph-Macon
1:00 PM

at Wesley
2:00 PM

Keystone
2:30 PM

vs Wilson
@ Arcadia
3:00 PM

vs Huntingdon
@ Kingsville, Texas
3:00 PM

Gettysburg
7:00 PM